Mine Tugay Kimdir? Mine Tugay Saç Rengi Ve Gençliği | mine tugay instagram

Mine Tugay kimdir? Mine Tugay kaç yaşında, nereli? Ünlü Türk oyuncu Mine Tugay hakkında merak edilenler. Mine Tugay’ın yaşı, nereli olduğu ve kariyeri hakkında bilgiler.

Başarılı oyuncu Mine Tugay hakkındaki araştırmalar son dönemlerde artmış durumda. Son olarak hakkında çıkan haberler sonrası Mine Tugay’ın hayatı merak ediliyor. Mine Tugay kimdir? Mine Tugay kaç yaşında, nereli? İşte merak edilenler…

MİNE TUGAY KİMDİR?

Mine Tugay, 28 Temmuz 1978’de Konya’da doğmuştur. Babası subay olduğu için çocukluğu Konya’da

geçmiştir. Yeni Levent Lisesi’nden mezun olduktan sonra, oyunculuk kariyerine adım atmıştır. 1997 yılında Masal Gerçek Tiyatrosu’nda “Büyük Kulaklı Küçük Ayı” adlı oyunda sahne almış ve aynı yıl Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimine başlamıştır.

Ancak, eğitim aldığı sınıftan disiplinsizlik iddiasıyla uzaklaştırılan 13 öğrenciden biri olmuştur. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nü kazanmış ve buradan mezun olduktan sonra Semaver Kumpanya’da tiyatro oyunlarında oynamaya başlamıştır.

2003 yılında Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği “Onikinci Gece” ve “Kuşlar Meclisi” oyunlarında rol almıştır. Aynı yıl “Gülbeyaz” adlı televizyon dizisinde de yer almıştır. 2004 yılında “Adı Aşk Olsun” adlı dizide ve “Gönül Yarası” adlı sinema filminde rol almıştır. Aynı yıl, Semaver Kumpanya’da Işıl Kasapoğlu ve Bülent Emin Yarar’ın yönettiği “Mem ile Zin” adlı oyunda da oynamıştır.

Reklam filmlerinde de yer alan Tugay, 2005 yılında “Aşk Her Yaşta” adlı televizyon dizisinde rol almıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İleri Oyunculuk Yüksek Lisansı’nı tamamlarken “Aliye” adlı dizide de rol almıştır.

2006 yılında yüksek lisansını bitiren Tugay, aynı yıl Tiyatro Dot’ta Emre Koyuncuoğlu’nun yönettiği “Çok Uzak” adlı oyunda oynamıştır. Ayrıca, Show TV’de yayınlanan “Gülpare” ve Star TV’de yayınlanan “Benden Baba Olmaz” adlı dizilerde de başrolde yer almıştır. TRT 1’de yayınlanan “Aynadaki Düşman” dizisinde de Haluk Piyes ile başrolü paylaşmıştır.

“Tiyatroculuğumun yanı sıra” dediği diziler arasında “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” de yer almış, bu dizide Narkotik Başkomseri Suna karakterini canlandırmıştır. Mine Tugay, geleneksel Nazım Günleri’nde Yılmaz Onay tarafından sahnelenen Nazım Hikmet oyunlarında 2007 yılından bu yana gönüllü olarak rol almaktadır.

Kanal D’de yayınlanan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin 3. sezonunda “Bahar” karakteri ile yer almıştır. 2013 Antalya Televizyon Ödülleri’ni Engin Hepileri ile birlikte sunmuştur. 2014 yılında atv’de yayınlanan “Kalp Hırsızı” dizisinde Kenan Ece ile başrolü paylaşmıştır, ancak dizi bir süre sonra yayından kalkmıştır. Star TV’de yayınlanan “Medcezir” dizisinin ilk sezonu sonunda diziden ayrılmış, Twitter hesabı üzerinden senaristin role biçtiği ömrün bu olduğunu ve kendi isteğiyle diziden ayrılmadığını belirtmiştir.

MİNE TUGAY INSTAGRAM’I

Mine Tugay’ın Instagram hesabı : @minetugay

MİNE TUGAY GENÇLİĞİ

Mine Tugay yılların eskitemediği, güzelliği ile genç kızlara taş çıkarmaya devam eden ünlü isimler arasında yerini koruyor. Zalim İstanbul dizisindeki Şeniz karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Mine Tugay, Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla da adından söz ettirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir