Tütün Operasyonunun Bonusu Akaryakıt Operasyonu Oldu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, kente bir TIR’la kaçak sarma tütün getirileceği ve Bağcılar’da bir ticaret merkezine indirileceği istihbaratına ulaştı.

Bunun üzerine ekipler, söz konusu TIR’ın plakasını belirleyerek bazı noktalarda havadan drone ve karadan devriye ekipleri ile önlem aldı. Kaçakçılık şube polisi, tespit ettiği TIR’ı ticaret merkezi girişinde durdurarak çay tütün köpeği ile operasyon gerçekleştirdi. TIR da hassas burunlu dedektör köpekle arama başlatan ve aracın dorsesini açan ekipler, kolilerle karşılaştı. Kolileri açan polis, 6 milyon lira değerinde yüklü miktarda sarma tütün ele geçirdi. Operasyon devam ederken olay yerinde polisin radarına akaryakıt kaçakçıları takıldı.

OPERASYONDAN BAŞKA OPERASYON ÇIKTI

Sigara tütünü taşıyan aracın dron ve ekipler tarafından takibi yapıldığı esnada başka bir TIR’a kaçak akaryakıt yüklendiği tespit edildi. Polis ekiplerince operasyon yerinin 50 metre ötesinde gerçekleştirilen akaryakıt sevkiyatı yapılan TIR’da yapılan aramada piyasa değeri yaklaşık 750 bin lirayı bulan 18 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Aynı anda her iki operasyonda 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir